25 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021

We Włoszech 70 tys. policjantów i żołnierzy przeprowadzi kontrole w Wielkanoc

Zobacz także

70 tysięcy policjantów, karabinierów i żołnierzy we Włoszech będzie prowadzić kontrole przestrzegania zasad lockdownu podczas świąt wielkanocnych – ogłosiła szefowa MSW Luciana Lamorgese. Zapewniła również, że lato będzie bezpieczne dzięki zaszczepieniu młodzieży.

W opublikowanym w środę wywiadzie dla dziennika “Il Messaggero” minister spraw wewnętrznych odniosła się do tego, że to już druga Wielkanoc, którą trzeba będzie spędzić w domu, w warunkach lockdownu w całym kraju.

“To powoduje kolejne poczucie dezorientacji, ale nie jest to moment na obniżenie czujności” – stwierdziła. W świąteczny weekend, zapowiedziała, uwaga funkcjonariuszy będzie skoncentrowana głównie na obszarach w miastach, gdzie jest największe ryzyko zgromadzeń, a także na drogach i autostradach, w związku z zakazem podróży.

Minister Lamorgese poinformowała, że od 11 marca zeszłego roku we Włoszech przeprowadzono 40 milionów kontroli osób, z których 633 tysiące zostało ukaranych za naruszenie przepisów o walce z pandemią.

Szefowa MSW wyraziła opinię, że lato będzie bezpieczne, ponieważ na przełomie maja i czerwca rozpoczną się szczepienia także młodzieży, która najwięcej się przemieszcza i uczestniczy w życiu towarzyskim.

Tzw. paszport szczepionkowy, “zapewniając bezpieczne podróże, może przyczynić się do ożywienia sektora turystycznego” – dodała.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane