16.3 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

W Niemczech wzrasta liczba zakażeń COVID-19

Zobacz także

Berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) odnotował we wtorek rekordowy wzrost liczby zakażeń w ciągu siedmiu kolejnych dni na 100 tys. mieszkańców. Laboratoria testowe osiągają limity swojej wydajności, wydłuża się oczekiwanie na wyniki badań.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu kolejnych dni wyniosła 553,2. Dzień wcześniej było to 528,2, a tydzień temu 387,9.

Urzędy zdrowia w Niemczech w ciągu jednego dnia zgłosiły do RKI 74 405 nowych infekcji SARS-CoV-2 (tydzień temu – 45 690). Rzeczywista liczba zakażeń może być jednak wyższa, bo sama liczba badań wykonywanych ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu Omikron sprawia, że laboratoria i urzędy zdrowia osiągają granice swoich możliwości.

„W północnych Niemczech laboratoria są już na granicy możliwości. Obecnie mamy tutaj od 30 do 40 procent pozytywnych wyników, nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego” – powiedział telewizji ARD przewodniczący Stowarzyszenia Niemieckich Lekarzy Laboratoryjnych Andreas Bobrowski. Ponad 90 procent wykrytych infekcji można przypisać Omikronowi – dodaje.

Podobnie zaczyna się dziać w środkowych i południowych Niemczech – podkreśla Bobrowski. W wielu miejscach przekroczono granice wydajności laboratoriów, co oznacza, że często nie można już dotrzymać docelowego czasu 24 godzin od badania do wyniku testu.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane