11.2 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

W czasie pandemii do Madrytu przybyło 500 zainfekowanych turystów

Zobacz także

W okresie pandemii Covid-19 do Madrytu przybyło łącznie 500 zainfekowanych turystów, wynika z szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii opublikowanych w czwartek. Bazują one na raportach sanitarnych z kontroli przeprowadzanych na stołecznym lotnisku Barajas.

Resort wskazał, że liczba ta wśród wszystkich ponad 612 tys. potwierdzonych w aglomeracji stolicy przypadków infekcji koronawirusem jest “minimalna” i nie stanowi nawet 0,1 proc. zakażeń.

Informacja podana przez ministerstwo zdrowia Hiszpanii ma uzasadniać utrzymywanie luźniejszych wobec innych państw UE, szczególnie Francji i Niemiec, przepisów przeciwepidemicznych. Właśnie z obu tych krajów w ostatnich tygodniach przybywało do Hiszpanii najwięcej turystów.

W czwartek wraz z masową krytyką hiszpańskich mediów “plagi pijanych turystów” z Francji ambasada tego kraju w Madrycie wydała komunikat przeczący skali zjawiska. Napisała, że “Francuzów upaja już sama obecność w Hiszpanii”, przypominając o walorach tego kraju i łagodniejszych obostrzeniach sanitarnych.

W środę wieczorem minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias ogłosiła, że pomimo widocznego wzrostu zakażeń resort nie wydłuży godziny policyjnej, która jak wcześniej wskazywano miałaby obowiązywać już od 20.00 w okresie świątecznym.

Darias przypomniała, że już w nocy z czwartku na piątek w Hiszpanii zaczną obowiązywać do 9 kwietnia nowe przepisy przeciwepidemiczne, zgodnie z którymi wspólnoty autonomiczne objęte zostaną kordonami sanitarnymi, a pomiędzy 23.00 a 6.00 obowiązywać będzie godzina policyjna. Wejdzie też w życie zakaz spotkań w domach osób spoza najbliższego kręgu rodzinnego oraz limity miejsc w placówkach gastronomicznych.

Marcin Zatyka (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane