1.9 C
Warszawa
wtorek, 18 stycznia, 2022

Ponad połowa osób, które przybyły do Holandii z RPA już zwolniona z kwarantanny

Zobacz także

Ponad połowa z 44 podróżnych, którzy w piątek po przylocie do Holandii z RPA zostali objęci kwarantanną w hotelu, już zostało z niej zwolnionych po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa – poinformowała w czwartek regionalna przychodnia zdrowia GGD Kennemerland.

„Ci pasażerowie mogą kontynuować swoją podróż” – powiedział dziennikarzom Bert van de Velden, dyrektor GGD. Pozostali podróżni nadal przebywają w izolacji w hotelu w miejscowości Badhoevedorp, który znajduje się niedaleko lotniska Schiphol w Amsterdamie.

W piątek władze Holandii wprowadziły zakaz lądowania samolotów z krajów południa Afryki. Uczyniono wyjątek dla dwóch samolotów KLM, które były już w drodze do Amsterdamu z Johannesburga w RPA.

Po wylądowaniu 600 pasażerów zostało objętych obowiązkiem poddania się testowi na obecność koronawirusa. W sumie wirus został stwierdzony u 61 z nich, w tym u 14 – wariant Omikron. Wszyscy zostali objęci kwarantanną. Część odbywała ją w domach, natomiast większość w hotelu w Badhoevedorp.

Z informacji dziennika „Trouw” wynika, że z izolacji nie został zwolniony żaden z czternastu pasażerów, u których stwierdzono nową mutację koronawirusa.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane