13.2 C
Warszawa
niedziela, 16 maja, 2021

Milionowe koszty policyjnych interwencji podczas protestów przeciwników restrykcji w Holandii

Zobacz także

Już 5,5 mln euro wyniosły dotychczasowe koszty policyjnych interwencji na Placu Muzealnym w Amsterdamie, gdzie każdego tygodnia zbierają się przeciwnicy koronawirusowych obostrzeń – podały holenderskie media.

Z informacji przekazanych agencji prasowej ANP przez rzecznika policji wynika, że od stycznia funkcjonariusze interweniowali na Museumplain już jedenaście razy.

„Policjanci mogliby w tym czasie wykonywać inne ważne obowiązki, ale niestety muszą egzekwować rozwiązanie nielegalnych demonstracji” powiedział rzecznik.

W ubiegły weekend policja dwukrotnie interweniowała na Muzeumplain, gdzie w sobotę zebrali się przeciwnicy godziny policyjnej, a w niedzielę protestowano przeciwko polityce lewicowej burmistrz Amsterdamu, Femke Halsema.

W obu przypadkach demonstracje zostały rozwiązane a funkcjonariusze użyli wobec protestujących armatek wodnych oraz policyjnych psów. Interweniował także policja konna.

Według informacji przekazanej PAP w biurze rzecznika komendy policji w Amsterdamie, aresztowano 200 osób a koszt obu akcji wyniósł 1.4 mln euro.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane