16.8 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Linie Belavia odwołują loty do Wilna, Paryża i Londynu

Zobacz także

Białoruskie linie lotnicze Belavia poinformowały we wtorek o odwołaniu lotów do stolic Wielkiej Brytanii i Francji od 25 maja do 30 października w związku z zakazem lotów, wprowadzonym przez te państwa. W poniedziałek ogłoszono zawieszenie lotów do Wilna.

„W związku z decyzją rządów Wielkiej Brytanii i Francji o zakazie lotów Bielavia do/z Wielkiej Brytanii i Francji jesteśmy zmuszeni do odwołania lotów do Londynu i Paryża od 25 maja do 30 października” – poinformowano w komunikacie, który przytacza agencja Interfax-Zachód.

Pasażerowie otrzymali możliwość zwrotu lub wymiany biletów.

W poniedziałek Belavia poinformowała o odwołaniu lotów do Wilna (do 26 czerwca) w związku z decyzją Litwy o wprowadzeniu zakazu lotów.

Na poniedziałkowym szczycie przywódcy państw UE uzgodnili, że zostanie wprowadzony zakaz przelotów przez przestrzeń powietrzną UE dla białoruskich linii lotniczych i uniemożliwienie im dostępu do portów lotniczych UE oraz zaapelowali do przewoźników lotniczych mających siedzibę w UE o unikanie przelotów nad Białorusią.

Unijni liderzy wezwali Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) do pilnego zbadania sprawy zmuszenia do lądowania w Mińsku samolotu linii Ryanair, który leciał z Aten do Wilna.

Samolot relacji Ateny-Wilno linii Ryanair został zmuszony do lądowania w Mińsku w niedzielę z powodu rzekomego ładunku wybuchowego na pokładzie. Władze Białorusi potwierdziły, że poderwały myśliwiec MiG-29 do pasażerskiej maszyny. Mińsk odrzuca przy tym oskarżenia o zmuszenie maszyny do lądowania.

Po lądowaniu w stolicy Białorusi zatrzymano tam Ramana Pratasiewicza, byłego współredaktora kanału Nexta, uznanego przez władze białoruskie za „ekstremistyczny”. Zatrzymana została również jego partnerka, obywatelka Rosji Sofia Sapiega.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane