18 C
Warszawa
poniedziałek, 17 maja, 2021

Liczba zgonów wśród osób z Covid-19 w Czechach przekroczyła 26 tysięcy

Zobacz także

5232 chorych na Covid-19 zmarło od początku marca w Czechach, co czyni ten miesiąc najtragiczniejszym w historii epidemii koronawirusa w Czechach.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 26 036. Spada za to dzienna liczba nowych zakażeń – w niedzielę wykryto ich 1722, najmniej od 6 grudnia.

Niedzielne dane wykazują spadek liczby nowych zakażeń w ujęciu tydzień do tygodnia o 666 przypadków. Maleje również liczba hospitalizowanych, w porównaniu z poprzednią niedzielą pacjentów z Covid-19 jest o 1140 mniej. Zmniejszyła się także liczba zajętych miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej – w niedzielę przebywało tam 1727 chorych, a przed tygodniem – 1975.

Wskaźnik reprodukcji wirusa R, pokazujący, ile osób może zakazić jedna zainfekowana osoba, wynosi 0,83. To niewielki wzrost od poprzedniego dnia.

Ministerstwo zdrowia przedstawiło dane dotyczące szczepień, które mogą zmniejszyć wysoką śmiertelność w kraju. Po trzech miesiącach szczepień w Czechach co najmniej jedną dawkę otrzymało 1,127 mln osób. Dwie dawki do niedzielnego wieczora dostało prawie 445 tys. osób. Według ministra zdrowia Jana Blatnego co najmniej jedną dawkę szczepionki do końca kwietnia powinny otrzymać dwa miliony ludzi.

Minister zakłada, że w czerwcu jedną dawką zaszczepione będzie 60-70 procent ludności. W niedzielę zaszczepiono 8922 osoby, o 160 więcej niż przed tygodniem.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane