16.8 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Lekarka dostała sześć dawek szczepionki Pfizera, jest na obserwacji

Zobacz także

Młoda lekarka z okolic miasta Massa we Włoszech otrzymała przez pomyłkę całą fiolkę szczepionki Pfizera przeciw Covid-19, czyli sześć dawek. 23-letnia kobieta poczuła się źle, jest na obserwacji w szpitalu.

Lokalny dziennik “La Nazione” podał, że do zdarzenia, które będzie teraz przedmiotem badań, doszło w sobotę w szpitalu w Toskanii. To tam stażystce psychologii klinicznej podano omyłkowo całą fiolkę preparatu.

Po szczepieniu kobieta poczuła się źle i została zatrzymana w szpitalu, gdzie zauważyła jednocześnie duże poruszenie wśród personelu medycznego – relacjonuje gazeta. Wkrótce potem zakomunikowano jej: “Pomyliliśmy się, przepraszamy. Podaliśmy pani całą fiolkę szczepionki, czyli sześć dawek”.

Z powodu tego błędu zapadła decyzja o prewencyjnej hospitalizacji kobiety, której stan jest monitorowany. Dostała paracetamol z powodu bólu głowy.

Dziennik zaznacza, że podobna sytuacja nigdy dotąd się nie wydarzyła. W Niemczech podano jednej osobie pięć dawek. W fazie badań nad szczepionką, dotyczących przedawkowania, analizowano skutki podania czterech dawek.(PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane