13.1 C
Warszawa
poniedziałek, 18 października, 2021

Narciarskie MŚ – w Oberstdorfie wystartuje 23 Polaków

Zobacz także

W mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które rozpoczną się 24 lutego w Oberstdorfie, wystartuje 23 reprezentantów Polski. Towarzyszyć im będzie 33 członków sztabu szkoleniowego. Skład zatwierdził w środę PZN.

W skokach wystąpi pięć zawodniczek i sześciu zawodników, a ponadto wystartuje pięć biegaczek, pięciu biegaczy oraz dwóch specjalistów od kombinacji norweskiej.

W poprzednich mistrzostwach świata w austriackim Seefeld w 2019 roku Polacy zdobyli dwa medale: złoty – Dawid Kubacki, a srebrny – Kamil Stoch w konkursie na skoczni normalnej.

Rywalizacja w Oberstdorfie potrwa do 7 marca.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w narciarstwie klasycznym:

skoki narciarskie kobiet: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab (wszystkie KS AZS AWF Katowice), Kamila Karpiel (AZS Zakopane);

sztab szkoleniowy: trener Łukasz Kruczek, asystent trenera Marcin Bachleda, fizjoterapeutka Paulina Węgrzyn-Gębuś skoki narciarskie mężczyzn: Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Piotr Żyła (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Andrzej Stękała (AZS Zakopane), Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra), Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane);

sztab szkoleniowy: trener główny Michal Dolezal, asystent trenera Grzegorz Sobczyk, trenerzy techniczni Andrzej Zapotoczny i Radek Zidek, fizjoterapeuta Łukasz Gębala, lekarz Aleksander Winiarski, serwismeni Kacper Skrobot i Kamil Skrobot, analityk IT i logistyk Paweł Witczak oraz Adam Małysz – dyrektor koordynator ds. skoków i KN w PZN, attache polskiej reprezentacji na MŚ w Oberstdorfie

biegi narciarskie kobiet: Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski), Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), Karolina Kaleta, Weronika Kaleta (obie LKS Markam Wiśniowa-Osieczany), Karolina Kukuczka (MKS Istebna);

sztab szkoleniowy: trener główny Martin Bajcicak, asystent trenera Rafał Wegrzyn, trener współpracujący Justyna Kowalczyk-Tekieli, serwismeni – Mateusz Chowaniak, Peep Koidu, Jaan Alvela i Meelis Aasla, fizjoterapeuta Sven Rakoszek, terapeuta/dietetyk Oleksij Pysarenko

biegi narciarskie mężczyzn: Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec (wszyscy KS AZS AWF Katowice), Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka);

sztab szkoleniowy: trener Lukas Bauer, asystent trenera Kamil Fundanicz, szef serwisu Andrzej Michałek, serwismeni Paweł Fundanicz, Piotr Pilch i Bartłomiej Rucki, fizjoterapeuta Paweł Gurbisz

kombinacja norweska: Szczepan Kupczak (SSR LZS Sokół Szczyrk), Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane);

sztab szkoleniowy: trener Tomisław Tajner, asystent trenera Mariusz Hluchnik, serwismen Piotr Śliwka, fizjoterapeuta Daniel Hankus. (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane