Zjednoczona Prawica jest bliska porozumienia. Kaczyński w rządzie?

Jak poinformował polsatnews.pl, wczoraj wieczorem Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobro doszli do porozumienia w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

"Według mojej wiedzy jest tak, że jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji, rzeczywiście wydaje się, że porozumienie jest już naprawdę bliskie, natomiast co do jego ostatecznej treści, kształtu i formy to decyzje podejmą ścisłe władze polityczne PiS", poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, w rozmowie w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Doszło również do spekulacji w mediach, jakoby Jarosław Kaczyński zasiadł w rządzie jako wicepremier.

Zapytany o to Dworczyk odpowiedział:

"Po pierwsze obecność prezesa Kaczyńskiego w rządzie miałaby charakter stabilizujący, wtedy można by liczyć na większą refleksję naszych koalicjantów niż do tej pory. [...] Po trzecie współpraca pana prezesa i premiera Morawieckiego [...] wytworzyłaby taką bardzo pozytywną synergię dla rządu. To dwóch wybitnych polityków".

Według szefa kancelarii premiera, "prezes Kaczyński jako najbardziej doświadczony polityk na polskiej scenie politycznej byłby świetną osobą, by pokierować właśnie tym obszarem".

Źródło zdjęcia: Wikimedia Commons

Źródło

SKOMENTUJ

5×7 =