Zaostrzone obostrzenia po świętach. Co planuje rząd?

Jak podało RMF, szykują się następne obostrzenia i to już zaraz po świętach. Co więcej, rząd planuje dodatkowe ograniczenia w hotelarstwie oraz handlu.

Powodem takiego działania rządu są planowane szczepienia. Wszystko dlatego, że aby zaszczepić Polaków masowo, Polacy muszą być zdrowi. Dlatego chcąc nas ochronić przed różnymi chorobami, rząd wprowadzi kolejne obostrzenia. Podobnie dzieje się w Niemczech, Holandii oraz na Litwie i Słowacji.

Zmiany mają dotknąć branżę hotelarską: jeżdżenie w tak zwaną "podróż służbową" przestanie być możliwe. Niewykluczone, że hotele zostaną całkowicie zamknięte.

Obostrzenia dotkną też handel. 

Warto przypomnieć, że we wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt, który zakłada wprowadzenie narodowego programu szczepień.

"Na proces szczepień nie będziemy szczędzili środków, już dziś mamy zakontraktowane ponad 3 mld zł. Dla nas priorytetem numer jeden jest kwestia zaszczepienia jak największej liczby osób", wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Według niego, zaszczepienie pierwszej osoby będzie "momentem przełomowym", a planowany program szczepień pozwoli "pozbyć się wirusa raz na zawsze".

Jak na Twitterze zapewnia Kancelaria Premiera, "wszystkie szczepienia będą darmowe". 

Poniżej filmik:

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Źródło

SKOMENTUJ

3×2 =