Covidowe restrykcje wracają ze zdwojoną siłą. W Holandii ograniczono liczbę gości w prywatnych domach

Lockdown jesień 2020? Całkiem możliwe, Holandia postawiła już pierwsze kroki w tym kierunku. Zamknięto bary i restauracje, a to nie koniec covidowych regulacji. Nowe ograniczenia zaczną obowiązywać już od środy.  

Rząd Holandii podjął decyzję o zamknięciu barów i restauracji od środy. Powodem podjętych decyzji jest wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. Premier Mark Rutte już zapowiedział, że kraj jest o krok od pełnej blokady.

Liczba osób kwalifikowanych jako nowe przypadki zachorowań do wtorku wyniosła 43 903 osoby. Z tego 192 osoby trafiły na odział intensywnej terapii, w zeszłym tygodniu takich osób było 121. Z powodu Covid-19 śmierć poniosło tydzień wcześnie 89 osób, w tym tygodniu 150. Najwięcej zachorowań odnotowano w Amsterdamie i Rotterdamie.

W ramach zapobiegania szerzenia się pandemii władze wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 20:00, który ma pomóc w ograniczeniu imprez domowych. Ponadto każde gospodarstwo domowe będzie mogło przyjąć do trzech gości dziennie. 

Ograniczenia, które mają wejść w życie w środę wieczorem w Holandii mają pomóc w walce z pandemią, według oficjalnych statystyk liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Holandii wynosi 6587.

Źródło

SKOMENTUJ

1×3 =