Zakaz wychodzenia z domu dla dzieci poniżej 16 roku życia. KO apeluje o zniesienie

Ograniczenia wprowadzone przez rząd coraz bardziej są krytykowane przez obywateli oraz innych polityków. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o narodową kwarantannę, czy ograniczenia sylwestrowe, ale i zakazy dotyczące dzieci poniżej 16 roku życia obowiązujące także na czas ferii.

O zniesienie zakazu przemieszczania się osób poniżej 16 roku życia bez opieki dorosłego zaapelowali wczoraj posłowie Koalicji Obywatelskiej. Zakaz obowiązuje między godziną 8 a 16. Został on wprowadzony pod koniec października i trwa nadal. Warto przypomnieć, że od 4 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. 

Posłanka KO, Barbara Nowacka na konferencji w Sejmie zabrała głos na ten temat. Według niej, zamykanie dzieci w domach oznacza dla nich zwiększenie problemów psychicznych, brak ruchu oraz uzależnienie od internetu.

"Zakaz wychodzenia dzieci do 16. roku życia w godzinach między 8 a 16 to kompletny absurd, nie ma żadnego uzasadnienia, apelujemy do premiera o zmianę tego rozporządzenia, polskie dzieci nie mogą być więźniami głupoty polityków PiS", mówiła posłanka.

Czy zatem rząd powinien złagodzić ten zakaz i zwrócić większą uwagę na potrzeby oraz samopoczucie dzieci i młodzieży?

Oprócz tego, posłowie KO apelują o zniesienie ograniczeń sylwestrowych. 

"To jest zupełnie absurdalny zakaz niczym nieuzasadniony, bo przecież poruszanie się w godzinach wieczornych, popołudniowych czy rannych przy zachowaniu zasad sanitarnych nie generuje żadnego większego zagrożenia epidemicznego", uzasadnił Jan Grabiec.

Poseł zaapelował więc do premiera: "Panie premierze, apelujemy o zniesienie zakazu poruszania się w sylwestra.

Mimo że zapewniono nas o niewprowadzaniu godziny policyjnej na czas Sylwestra, nie wiadomo jak będzie to wyglądało w praktyce.

Źródło

SKOMENTUJ

7-1 =