Z ostatniej chwili: Cmentarze będą zamknięte! [KONFERENCJA NA ŻYWO]

Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, w trakcie której ogłoszono, co z 1 listopada. Cmentarze będą zamknięte od soboty, 31 października do 2 listopada włącznie. 

"Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny - cmentarze będą zamknięte" - powiedział szef rządu. 

Informacja o zamknięciu cmentarzu ma się znaleźć w rozporządzeniu. "Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie" - dodał. 

Premier zaapelował powtórnie do seniorów, aby przez najbliższe 2 tygodnie pozostali w domu. "Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie".

Przez najbliższe dwa tygodnie w domach pozostaną również urzędnicy - "mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej: wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, muszą pracować zdalnie przez co najmniej 2 tygodnie".

Jak zapowiedziano, w najbliższym czasie rząd ma nie wprowadzać kolejnych, nowych ograniczeń. 

Morawiecki podkreślił także, że II fala jest groźniejsza od poprzedniej. "Ta II fala jest groźniejsza od pierwszej. Także my w Polsce popełniliśmy błędy, ale koncentrujemy się na tym, żeby zapewnić stabilność" - zaznaczył. 

SKOMENTUJ

7+4 =