Akcja "MimoWszystkoDuda" wyborców Bosaka [WIDEO]. O co tak naprawdę chodzi?

II tura wyborów prezydenckich coraz bliżej. Obecni startujący zabiegają o głosy wyborców kandydatów, którym nie udało się wygrać pierwszej tury. Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie, w którym osoby identyfikujące się jako wyborcy Krzysztofa Bosaka przedstawiają swój wybór - zagłosują "mimo wszystko" na Andrzeja Dudę.

Twórca kampanii "Respect Us", powiązany z Fundacją Polska Ziemia, Marek Miśko na Twitterze tłumaczy: "Polska to ogromna odpowiedzialność, a jako narodowcowi nie wypada mi postąpić inaczej. PAD to nie mój kandydat, ale Rafał Trzaskowski to nie moja cywilizacja".

"Powiem wam, co się stanie, kiedy wybory wygra Rafał Trzaskowski. Donald Tusk wróci do kraju i stanie na czele zjednoczonej opozycji. Najpóźniej w marcu '21 roku ten sam Donald Tusk zostanie premierem Polski. Pamiętam te czasy. Nie mam specjalnych złudzeń co do Andrzeja Dudy. Mimo wszystko… Duda" - podkreśla. 

W sieci pojawiły się jednak głosy sugerujące, że osoby występujące w nagraniu tak naprawdę nie są wyborcami Bosaka. 

Głos zabrał m.in. Sławomir Mentzen:

Przypomnijmy, że Konfederacja zadeklarowała, iż nie poprze żadnego z kandydatów w II turze wyborów prezydenckich.  

Zobaczcie nagranie

Historyk Leszek Żebrowski w nagraniu stwierdza: "To będzie wybór moralny, między cywilizacjami". Z kolei przedsiębiorca Tomasz Dorosz tłumaczy: "Nie chcę, by Polska znalazła się w potrzasku. Dlatego w II turze zagłosuję na kandydata pozytywnego – Andrzeja Dudę".

Kolejną osobą występującą w spocie jest Bartek, który dodaje, że "jako osoba o narodowych poglądach nie wyobraża sobie, aby przez najbliższe 5 lat reprezentował [go] w świecie człowiek, dla którego [jego] wartości, są rasistowskie, faszystowskie czy ksenofobiczne".

Można śmiało odnieść wrażenie, że osoby występujące w nagraniu namawiają do wyboru (według nich) "mniejszego zła", czyli obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, niż "lewicowego" Rafała Trzaskowskiego.

Co myślicie o tym nagraniu?

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

7+4 =