Wielka Brytania walczy z pandemią: wprowadzono pełny lockdown

Pomimo tego, że coraz więcej krajów korzysta z dostępnych już szczepionek, epidemia koronawirusa nie ustępuje. Kolejne państwa odcinają się od świata, w tym Wielka Brytania.

Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii, oprócz szczepionki firm Pfizer/BioNTech korzysta się również z produktu stworzonego przez AstraZenecę i uniwersytet w Oksfordzie. 

Od północy w kraju obowiązuje pełny lockdown. "Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy działać razem", poinformował premier Boris Johnson. 

Jeśli to możliwe, zalecono pracę w domu. Szkoły zostały zamknięte, większość z nich zostanie otwarta prawdopodobnie dopiero po 1 lutym. 

"Rząd ponownie nakazuje ludziom pozostać w domu, z wyjątkiem szczególnych powodów. Zalicza się do nich robienie niezbędnych zakupów, dotarcie do pracy [...], ćwiczenie, szukanie pomocy medycznej i ucieczka od przemocy domowej", podkreślił premier.

Nowa mutacja koronawirusa, która opanowała Wielką Brytanię postępuje szybciej i groźniej. Odnotowano rekordową liczbę zakażeń - ponad 58 tysięcy nowych przypadków.

"Powinniśmy ponownie zostać w domu, chronić NHS [brytyjski system ochrony zdrowia] i ratować życie", zaapelował Johnson. 

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

5-2 =