Wielka Brytania rozpoczęła szczepienia. Szczepionka przeciwko COVID-19 będzie podawana w 70 szpitalach

Wielka Brytania rozpoczęła właśnie szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwszą osoba na świecie, która otrzymała szczepionkę jest 90-letnia Margaret Keenan z Irlandii Północnej. W pierwszej kolejności w Wielkiej Brytanii wyszczepiani będą seniorzy powyżej 80 roku życia, a następnie zespoły medyczne i pracownicy szpitala.

Wielka Brytania zdecydowała się na szczepienie swoich obywateli szczepionką produkcji Pfizer i BioNTech. Pierwsza pula dawek przekazanych do szpitali to prawie 800 tysięcy sztuk. Pierwszą zaszczepioną osobą była 90-letnia Margaret Keenan z Irlandii Północnej, kolejną imiennik angielskiego pisarza 81-letni William Shakespeare.

Szczepionka będzie podawana w dwóch dawkach w odstępie 21 dni. Odporność pacjent ma uzyskać po pierwszej dawce, natomiast po drugiej po około siedmiu dniach otrzymamy pełny efekt działania szczepionki.

Media w Wielkiej Brytanii z dużym entuzjazmem przekazują informacje o pierwszych szczepieniach. Media cytują wypowiedzi Margaret Keenan, która jako pierwsza dostała preparat:

"najlepszy prezent urodzinowy, jakiego mogłam sobie życzyć" i dalej "Oznacza to, że w końcu mogę niecierpliwie czekać na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w nowym roku po tym, jak przez większość roku spędzam czas sama".

Kampania promocyjna na brytyjskich rynkach szczepionki ruszyła.  W wywiadach media podkreślają jak bardzo cierpieli seniorzy izolowani od rodziny i jakim "zbawieniem" okazuje się szczepionka.

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

6×5 =
Wojt 10.12.2020 Jak zwykłe bydło