Wielka Brytania odcięta od reszty świata. Nowa mutacja COVID-19 na Wyspach

Kolejne kraje wprowadzają zakaz podróży do Wielkiej Brytanii. Wprowadzone obostrzenia dla różnych krajów trwają od 24 godzin do kilku tygodni. Wszystkiemu winna ma być nowa mutacja COVID-19.

W ciągu kilku dni na terenie całej Wielkiej Brytanii zostaną wprowadzone nowe ograniczania związane z nową mutacją COVID-19. Mutacja została po praz pierwszy zaobserwowana już we września i ma rozprzestrzeniać się 70% szybciej niż jej pierwotna forma.

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że szczep "wymyka się spod kontroli" w całym Londynie i południowo-wschodniej Anglii. Jednocześnie nie przedstawiono jasnej deklaracji czy szczep jest śmiertelny. Pomimo nowej sytuacji Wielka Brytania nadal ma w planie dokonywanie szczepień przy użyciu szczepionek firm Pfizer-BioNTech i Moderna.

Zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii w tym okresie może okazać się szczególnie trudny dla Brytyjczyków. Z powodów dużych niedoborów w produkcji żywności o tej porze roku w Wielkiej Brytanii, kraj jest uzależniony od dostaw zewnętrznych. Większość produktów jest dostarczana do kraju ciężarówkami z Francji i innych krajów Europy.

W obecnej sytuacji sieć supermarketów Sainsbury's ostrzegła, że ​​niektóre produkty, takie jak sałata, kalafior, brokuły i owoce cytrusowe, mogą wkrótce być niedostępne, jeśli kryzys nie zostanie rozwiązany w najbliższych dniach.

Polski rząd planuje wprowadzenie zakazu lotu na wyspy do 6 stycznia, kraje takie Kanada, Indie, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Szwecja również zakazały wjazdu do UK, a lista państw z godziny na godzinę rośnie.

W ostatnich dniach Wielka Brytania negocjuje umowę z Unią Europejską. Umowa pomiędzy Wielką Brytanią, a UE powinna zostać ratyfikowana przed 31 grudnia 2020 r., wtedy kończy się okres przejściowy po brexicie. Niestety nadal nie widać porozumienia pomiędzy stronami.

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

7-1 =