Wiedeń: Kobieta zaatakowała rabina nożem, krzycząc hasła antysemickie

Kobieta zaatakowała rabina w czwartek w stolicy Austrii. Kobieta miał zerwać jarmułkę z głowy mężczyzny i krzyczeć groźby antysemickie. Sprawę bada policja pod kątem aktów ekstremizmu i terroryzmu.

50-letnia kobieta ubrana w szary płaszcz podeszła do rabina, wyciągnęła z torebki nóż, a następnie kopnęła mężczyznę w nogę i zerwała jego jarmułkę. Kobieta nie użyła noża, wykrzykiwała natomiast antysemickie obelgi, a następnie oddaliła się z miejsca ataku. W czasie ataku kobieta miała krzyczeć "morduj wszystkich Żydów". Policji nie udało się zatrzymać kobiety.

Według Minister Spraw Wewnętrznych Karla Nehammera sprawa odzwierciedla „atak na żydowskie życie w Wiedniu” i musi zostać skierowana do agencji badającej  akty ekstremizmu i terroryzmu. Karl Nehmmer wypowiedział się po ataku: "Oprócz nakazanej już zwiększonej ochrony synagog, podejmowane są wszelkie środki w celu szybkiego wyjaśnienia tego pozornie antysemickiego ataku”. Nie ma tolerancji dla antysemityzmu, bez względu na to, czy jest on motywowany politycznie czy religijnie".

Rabin nie doznał uszczerbku na zdrowiu w czasie ataku, ale sprawa wywołała burzę medialną.

Źródło

SKOMENTUJ

7+2 =