Autorka słów "White Lives Don't Matter" zostaje nagrodzona przez władze Cambridge

Uniwersytet Cambridge promuje uczonych rozpowszechniających rasistowskie treści. Autorka postu „White Lives Don't Matter” została mianowana na profesora.

Kontrowersji w okół walki o równość czarnoskórych ciąg dalszy. Dr Priyamvada Gopal kilka dni temu zamieściła na swoim Twitterze post z hasłem „Życie białych nie ma znaczenia”. Pomimo ewidentnie rasistowskich poglądów eksponowanych przez kobietę w mediach społecznościowych, władze jednego z najbardziej znanych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii postanowiły obsadzić ją na stanowisku profesora i wykładowcy.

Screen wpisu Gopal:

Wpis oraz nominacja kobiety do pełnienia ważnej funkcji w renomowanej instytucji oświaty wywołały niemałe poruszenie wśród internautów. Skutkiem reakcji użytkowników śledzących profil świeżo upieczonej pani profesor było usunięcie rasistowskiego wpisu oraz petycja o zniesienie jej ze stanowiska, którą do tej pory podpisało 15 000 osób.

Cambridge broni jednak kandydatury Gopal oraz jej poglądów. Przedstawiciele uczelni twierdzą, że jej postać jest wykorzystywana w celu podburzania społeczeństwa przeciwko ruchowi BLM.

 

Cała sytuacja ukazuje hipokryzję oraz wybiórcze rozumienie pojęć takich jak rasizm w brytyjskim środowisku akademickim. Instytucja, która reklamuje się jako prestiżowa i wolna od nietolerancji przymyka oko na promowanie mowy nienawiści w stosunku do osób o białym kolorze skóry, podczas kiedy przypadki "islamofobii", czy krytyki posunięć czarnoskórych natychmiast karze dyscyplinarnymi zwolnieniami w pracy.

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

4×6 =