To wideo obiegło cały świat, a jego bohaterowie staną przed sądem. BLM w natarciu

Para mieszkańców Missouri w podeszłym wieku usiłowała ochronić swoją posesję przed tłumem protestujących w imię haseł ruchu BLM. Państwo McCloskey mierzyli do demonstrantów bronią, ostrzegając ich przed wtargnięciem do ich domu. Za machanie bronią w kierunku „pokojowo” protestujących obrońców praw czarnoskórych Amerykanie trafią przed sąd.

-„Jest nielegalnym wymachiwanie bronią w groźny sposób do osób uczestniczących w pokojowym proteście i chociaż mamy szczęście, że ta sytuacja nie przerodziła się w śmiertelną siłę, tego typu postępowanie jest niedopuszczalne w St. Louis” - powiedziała prokurator Kimberly Gardner w oświadczeniu.

Ich reakcja na zachowanie tłumu przez organy ścigania została zakwalifikowana jako przestępstwo klasy E. Zajmująca się sprawą prokurator uznała ją za priorytetową i obiecała że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej wymierzyć sprawiedliwość mieszkańców Missouri, którzy grozili protestującym.

To stanowisko zostało ostro skrytykowane przez Prokuratora Generalnego Stanu Missouri, Erica Schmitta, który ma zamiar osobiście zadbać o oddalenie aktu oskarżenia przeciwko małżeństwu.

-„Jako główny funkcjonariusz organów ścigania stanu Missouri nie będę stać z boku, gdy prawo stanu Missouri jest ignorowane” - powiedział Schmitt. 

-„Dlatego zgłosiłem się do tej sprawy, aby domagać się jej odwołania, aby chronić prawa stanu Missouri do obrony ich własności zgodnie z doktryną zamkową stanu Missouri” - komentował sprawę urzędnik.

Doktryna Zamku lub Prawo Zamku pozawala mieszkańcom niektórych stanów w USA na użycie broni w stosunku do osób naruszających granice ich posesji, zakłócających spokój mieszkańców lub zagrażających ich bezpieczeństwu. Właściciel nieruchomości ma więc prawo zastrzelić każdego intruza, który nieproszony wtargnie na posesję.

-„Byłem osobą, która bał się o swoje życie, chroniąc moją żonę, mój dom, moje serce, moje środki do życia. Byłem ofiarą tłumu, który przeszedł przez bramę”.- opowiadał o zdarzeniu rozżalony Pan McCloskey.

 

 

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

3+7 =
Mariusz Gajusz 25.07.2020 I takie prawo powinno obowiązywać w Polsce