To się dzieje naprawdę. Twerkujące 11-latki w nowym serialu Netfliksa

Francuska produkcja platformy Netflix jeszcze nie pojawiła się na ekranach subskrybentów, a już robi  sporo szumu. Bohaterki serialu to 11-latki goniące za marzeniem. Mieszkanki „trudnej dzielnicy” chcą zdobyć świat i walczyć z ograniczeniami... twerkując.

Kontrowersje wokół produkcji związane są z nie tylko z seksualizacją dzieci. Film jest kierowany wyłącznie do widzów dorosłych, mimo że występują tam praktycznie tylko dzieci, co internauci uznali za niepokojące.

W opisie „Cuties” widnieje, że:

-„Amy, lat 11, fascynuje się twerkingową ekipą taneczną. Mając nadzieję, że do nich dołączy, zaczyna odkrywać swoją kobiecość, przeciwstawiając się rodzinnym tradycjom”.

Powyższy opis tyczy się głównej bohaterki - Amy. Dziewczynka pochodzi z muzułmańskiej rodziny, która stanowczo sprzeciwia się nieco odważnej (jak na 11-latkę) pasji córki. Ona nie poddaje się i za wszelką cenę chce być częścią zespołu skąpo ubranych, twerkujących dzieci.

Krytycy zarzucają twórcom hiperseksualizację dzieci, stawianie ich w roli obiektów seksualnych, a nawet dopatrują się w serialu znamion pedofilii.

-„Nie mogliście przynajmniej zrobić tak, aby dziewczyny miały 18 lat? To wydaje się skrajną propagandą i pretekstem do oglądania tańczących młodych dziewcząt" - brzmi jeden z komentarzy.

Oto niepokojący trailer "Cuties". Zobaczcie i oceńcie sami:

Źródło

SKOMENTUJ

6+3 =