Tego się nie spodziewaliście! "Corona” modnym imieniem dla noworodków

Pandemia z pewnością pozostawi po sobie wiele śladów. Oprócz konsekwencji zdrowotnych, gospodarczych oraz tych obejmujących zmiany w codziennym funkcjonowaniu okazuje się, że COVID- 19 stał się inspiracją przy wyborze imienia dla dzieci. „Corona” znalazła się na liście tych najczęściej nadawanych w 2020 roku.

Tak to prawda. Zestawienie zostało opublikowane na jednej z witryn poświęconych wychowaniu dzieci oraz ciąży. Pośród 100 imion najczęściej nadawanych maluchom w Ameryce, czyli m.in. Avy, Oliwii, Emmy, na ostatniej pozycji znalazła się znajomo brzmiąca „Corona”.

Samo imię znane jest od dawna i pochodzi z języka hiszpańskiego. Jak podaje Fox News było bardzo modne w latach 1912-1929. Jego znaczenie, to królewskie nakrycie głowy, raczej kojarzone z dumą. Dziś jednak znalazło się w rejestrze z zupełnie innych pobudek.

Trzeba przyznać, że choroba zakaźna jest dość nietypowym motywem w związku z doborem imienia dla dziecka. Naukowcy z Journal of Psychosomatic Obstetrics & Gynecology donoszą jednak, że prognozowany niż demograficzny zmniejsza szansę na otrzymanie imienia upamiętniającego szalejącą na świecie zarazę. Zgodnie z badaniami, aż 80% amerykańskich par nie ma zamiaru w ciągu najbliższych miesięcy starać się o potomka.

Źródło

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

9-2 =