"Tęczowa zemsta"? Bank zamyka konto chrześcijańskiej organizacji

Core Issue Trust to chrześcijańska organizacja działająca na terenie Wielkiej Brytanii, która organizuje dobrowolną terapię osób o skłonnościach homoseksualnych, co nie wszystkim się spodobało. W związku z pomysłem jej założyciele i członkowie byli szykanowani, grożono im pobiciem lub śmiercią, aż w końcu zablokowano możliwość płacenia on-line za pomocą usługi PayPal. Core Issue Trust nie może również korzystać z usług mailingowych oraz własnego konta bankowego.

Organizacja Core Issue Trust, która zajmuje się kwestiami rodziny i seksualności postanowiła wyjść do Brytyjczyków z propozycją terapii, która miałaby na celu "powrót do heteroseksualnych nawyków". Uważają oni bowiem, iż skłonności do wchodzenia w relacje z osobami tej samej płci są objawem lub skutkiem zaburzeń osobowości.

Pomimo że spotkania miały mieć dobrowolny charakter i miały być prowadzone przez wykwalifikowany personel, aktywiści dołożyli wszelkich starań, aby dać wspólnocie "myślących inaczej niż oni" nauczkę.

Po koniec czerwca członkowie ruchów LGBT połączyli siły i przypuścili zmasowany atak na organizację. Do siedziby Core Issue Trust wykonano ponad 300 telefonów oraz wysłano kilkaset wiadomości e-mail, które zawierały życzenia śmierci, groźby, satanistyczne symbole i inne niestosowne, w tym pornograficzne treści. Potem zablokowano wszystkie konta w mediach społecznościowych chrześcijańskiej instytucji. Ostatnim i najbardziej zdecydowanym krokiem na wojennej ścieżce aktywistów był atak na finanse wspólnoty.

Bez uprzedzenia i wyjaśnień, ze współpracy z Core Issue Trust zrezygnował PayPal, potem firma MailChimp. Następnie międzynarodowy Bank Barclays postanowił wypowiedzieć umowę,  pozostawiając swoim byłym już klientom jedynie 2 miesiące na znalezienie alternatywy do przechowywania środków finansowych.

„Zakazu terapii konwersyjnej” domagają się aktywiście LGBT oraz lewicowi politycy, a nawet urzędnicy zrzeszeni wokół ONZ. Projekt podobnej ustawy został złożony także w naszym kraju.

Źródło

SKOMENTUJ

2+2 =