Tęczowa polityka Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski na paradzie równości. W sieci po raz kolejny krąży video, na którym widać Rafała Trzaskowskiego witającego zgromadzonych na Paradzie Równości, która odbyła się w stolicy

-„Bardzo się cieszę, że jestem tutaj z państwem, jestem tutaj z wami, że możemy otworzyć Paradę Równości pod patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy”- mówi dzisiejszy kandydat na prezydenta RP.

W dalszej części nagrania Trzaskowski podkreśla, że Warszawa od zawsze była tolerancyjnym miastem i tak pozostanie. Zaznacza, że prawo do innej tożsamości płciowej i seksualnej jest równe z podstawowymi prawami człowieka.

-"[…] To nie ma nic wspólnego z tym, czy ktoś jest lewicowy czy ktoś jest liberalny czy ktoś jest konserwatywny - to są po prostu prawa człowieka i w otwartych miastach my musimy tych praw przestrzegać […]”

Rafał Trzaskowski chwalił się tym wydarzeniem, mimo że podczas parady doszło do obrazy uczuć religijnych, do których poszanowania także odnoszą się wyżej wspomniane przez prezydenta stolicy prawa człowieka.

Podczas ów demonstracji równości jeden z aktywistów LGBT, Szymon Niemiec, sparodiował msze.

Dziennikarze zarejestrowali także wypowiedz jednej z osób, biorących udział w wydarzeniu, która elektorat PiS-u nazywa „starymi k*wami”.

Parada miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, zaraz po objęciu przez kontrkandydata Andrzeja Dudy fotela prezydenta stolicy.

Źródło

SKOMENTUJ

6+1 =
Gabriel 06.07.2020 Mnopis, jak chcesz komentowac, to naucz sie pisac po polsku!
Mnopis 06.07.2020 Glosujcie na Dude aby zstrzymac ten tenczowy rak.