Islamizacja w pełni? Muzułmanie chcą zmienić szwedzką konstytucję! Wybuchły zamieszki

W ostatnim czasie w Szwecji dochodzi do zamieszek wywołanych przez muzułmanów. Powodem są publiczne palenia Koranu. 

Do jednego z przypadków spalenia Koranu doszło na początku tego miesiąca. W Rinkeby, imigranckiej dzielnicy Sztokholmu, zwolennicy duńskiej partii Stram Kurs spalili świętą księgę muzułmanów, a zostało to uwiecznione na nagraniu.

Później na policję trafił wniosek, w którym lider partii poprosił o pozwolenie na zorganizowanie podobnych manifestacji - w pięciu imigranckich dzielnicach Sztokholmu i okolic - w trakcie których palony będzie Koran. 

Muzułmanom przebywającym na terenie Szwecji nie spodobały się takie działania, dlatego postanowiono zainicjować ruch zmierzający do zmiany konstytucji. Chcą oni, aby karano wszelkie "bluźnierstwa" oraz drwiny z ich religii.

"Powiedzieliśmy naszym członkom, aby wykorzystali swój gniew do zmiany polityki, zamiast zamieszek", oznajmił jeden z przywódców wspólnot muzułmańskich ze Sztokholmu - Abdullah Ali Abdi.

Co więcej, jedna z muzułmanek protestująca przeciwko paleniu Koranu, uznała, że Szwedzi powinni "spodziewać się islamu, ponieważ sprowadzili go do kraju". Stróżów prawa nazwała "psami" oraz "świniami" a także stwierdziła, że spiskują oni z palącymi Koran.

Źródło zdjęcia: Freepik

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

8-1 =