Co nas czeka, kiedy szczepionki będą już dostępne? "Szczepienie przeciwko Covid-19 powinno być w zakresie szczepień obowiązkowych"

Temat zbliżających się szczepień przeciwko Covid-19 wzbudza wiele kontrowersji. Dzieli on nie tylko zwykłych obywateli, ale i polityków. 

Wiele osób zastanawia się, czy w ostateczności szczepienia będą obowiązkowe. W niedzielnym porannym wydaniu, na atenie Polsat News ponownie poruszono ten temat.  

Według jednego z gości, poseł Anny Marii Żukowskiej "szczepienie przeciwko Covid-19 powinno być w zakresie szczepień obowiązkowych". Co więcej, poseł przekonywała także, że Lewica będzie prowadzić kampanię zachęcającą nas do szczepień. 

Żukowska w swojej wypowiedzi zawarła także obawę, "że [...] nie uda się stworzyć takiej ochrony, bariery, [...] żeby zatrzymać wirusa". Porównała przy tym procent zaszczepionych corocznie obywateli Niemiec na grypę do Polaków, a różnica jest spora.

Z kolei poseł Konfederacji Jakub Kulesza, otwarcie wyraził swoją nieufność wobec szczepionek. Jak oznajmił na antenie, "osobiście nie zaryzykuje wprowadzenia do swojego organizmu preparatu, który nie był odpowiednio przebadany".

"Proponuję pani poseł Żukowskiej, żeby sama była królikiem doświadczalnym, ale nie zmuszała do tego milionów obywateli", dodał poseł w odpowiedzi na opinię Żukowskiej.

Warto wspomnieć, że według wiceministra Artura Sobonia z PiS-u, szczepienia "będą skierowane do wszystkich tych, którzy ich dzisiaj najbardziej potrzebują, dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa" i "zostaną one wprowadzone [...] jako możliwość, z której będą mogli za darmo skorzystać wszyscy zainteresowani".

Wiceminister zapewnił także, że szczepionka przed wprowadzeniem zostanie dokładnie przebadana.

Zdjęcie: Pikist

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

8-4 =