Sąd utrzymał zakaz Trzaskowskiego, Marsz Niepodległości nielegalny? Organizatorzy zawalczą w Sądzie Apelacyjnym

Stowarzyszenie Marszu Niepodległości złożyło odwołanie do sobotniej decyzji sądu, który utrzymał zakaz organizacji Marszu Niepodległości wydany przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Decyzje ostateczną sąd apelacyjny wyda najpóźniej w poniedziałek po południu.

Organizacja Marszu Niepodległości w przypadku utrzymania zakazu przez Sąd Apelacyjny będzie znaczyła, iż marsz jest zgromadzeniem nielegalnym. Prezydent Warszawy wydany zakaz oparł o wydaną opinie sanepidu, który  wskazał na trudną sytuacje epidemiczną stolicy. Organizatorzy odwołali się od zakazu na drodze sądowej. Niestety dla marszu, wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie utrzymał zakaz organizacji wydarzenia.

Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz tak skomentował decyzje prezydenta Warszawy: "Człowiek, który niedawno brał udział w kilkudziesięcio-, a może nawet kilkusettysięcznych manifestacjach organizowanych przez lewicę, w tej chwili odmawia komuś innemu prawa do manifestowania. Jest to żenujące. Dla odbiorców tej informacji stojących nawet po drugiej stronie sporu politycznego, czy ideowego, jest to czytelne, że to gra polityczna, ośmieszanie polityki i urzędu prezydenta miasta stołecznego Warszawa. Jeżeli faktycznie pan Trzaskowski odwołuje się do zagrożenia epidemiologicznego, to powinien powstrzymywać te wszystkie manifestacje, które były wcześniej na ulicach Warszawy. Jeśli tego nie robił, to dzisiejszy jego wybór jest taką segregacją ze względu na poglądy polityczne, na poglądy ideowe".

Robert Bąkiewicz w wywiadzie dla telewizji internetowej wRealu24 zapowiedział, że w trosce o zdrowie polskich patriotów, Marsz Niepodległości zmieni swoją dotychczasową formę. By zastosować się obostrzeń, uczestnicy marszu będą po Warszawie przemieszczać samochodami i motocyklami. Organizatorzy mają zapewnić odpowiednie nagłośnienie, które ma ułatwić wspólne śpiewanie i wykrzykiwanie tradycyjnego hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna. Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości zachęcał do jak największej obecności na marszu, który w tym roku przyjmuje również formę sprzeciwu ponownego wprowadzenia lockdownu.

Źródło

SKOMENTUJ

1×5 =