Czy czeka nas kolejny lockdown? Rzecznik rządu o obecnej sytuacji w kraju

Piotr Müller był gościem w programie "Graffiti". Odniósł się w nim do obecnej sytuacji w kraju, w tym do budowy tymczasowego szpitala dla chorych na Covid-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

"Budowa szpitala na Stadionie Narodowym to decyzja z poprzednich etapów przygotowań, nie zapadła z dnia na dzień", tłumaczył Müller. Szpital docelowo ma pomieścić 1000 łóżek, z czego 50 łóżek będzie OIOM-owych.

Rzecznika rządu zapytano również o braki w personelu medycznym. Wyjaśnił on: "To rząd PiS zwiększył limity przyjmowania lekarzy na studia, kształcenie trwa kilka lat, efekty przyjdą niedługo".

Decyzja o budowie pierwszego szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19 może być dla niektórych niezrozumiała. W trakcie poniedziałkowej konferencji, koordynator działań związanych z powstawaniem tego  szpitala Michał Dworczyk powiedział:  "Jesteśmy w bardzo poważnym momencie pandemii. Mamy dziennie 8, 9 tys. zachorowań. To nie jest tylko statystyka to zagrożenie dla każdego z nas".

Do obecnej sytuacji w kraju nawiązał również premier Mateusz Morawiecki. Jak zapewnił: "[...] idziemy drogą środka, że jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy i one będą w taki sposób skonstruowane, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała, bo obrona miejsc pracy i możliwości świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią. Ochrona zdrowia i ochrona miejsc pracy, obrona naszych przedsiębiorców - to jest ta droga, którą obraliśmy".

Źródło

SKOMENTUJ

5+8 =