Trzaskowski wprowadzi kartę LGBT w całym kraju? Prezydent Warszawy stanowczo odpowiada 

Janina Ochojska pełniąca funkcję europosłanki, w związku ze zbliżającą się drugą turą wyborów, uzasadniła na Twitterze dlaczego odda swój głos na Rafała Trzaskowskiego.

W dodanym w środę poście napisała: "1. bo poważnie traktuje problem zmian klimatycznych 2. bo proponuje inwestycje za rogiem 3. bo proponuje program równych szans na rynku pracy 4. bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju 5. bo będzie Prezydentem WSZYSTKICH Polaków". Dzień później, w analogicznym wpisie nie wspomniała o karcie LGBT.

W związku z powyższym, zapytano w Polsat News Rafała Trzaskowskiego czy rzeczywiście wprowadzi taką kartę na terenie całego kraju. Jak zapewnił prezydent Warszawy, "nie ma tego w jego programie".

Jednocześnie, kontrkandydat Andrzeja Dudy zadeklarował, że stanie do walki z nienawiścią i weźmie stronę tych osób, które atakuje PiS: "Nauczycieli atakowali, atakowali lekarzy, atakowali rodziców osób z niepełnosprawnościami, wszystkich, którzy myślą inaczej, wszystkich, którzy wyglądają inaczej, wszystkich, którzy weszli w konflikt z państwem PiS".

"Nie ma równych i równiejszych, nie ma lepszych i gorszych, nie ma kast. Wszyscy jesteśmy tacy sami, a każdy, kto będzie atakowany przez tę władzę, będzie broniony przez prezydenta RP", podkreślił.

Na temat karty LGBT wypowiedział się również Michał Gramatyka, poseł KO i członek sztabu Trzaskowskiego. W rozmowie z RMF FM odniósł się do wpisu Ochojskiej: "To jest przeświadczenie pani europosłanki. Niczego takiego w programie nie ma".

Źródło

SKOMENTUJ

8+5 =
zzz 10.07.2020 zarzekała się żaba błota