Anglicy mówią dość "covidowej dyktaturze"? W Londynie odbył się protest [VIDEO]

Jak długo wytrzyma uciskany naród? Niedługo możemy poznać odpowiedź na to pytane. Właśnie teraz przez europejskie kraje przelewa się fala protestów. Protestów, które mają na celu obalić tzw."covidową dyktaturę". W sobotę o swoją wolność walczyli Anglicy, czy protest przyniesie ''po covidowską odwilż''?

Protest przeciwko koronowirusowym restrykcjom odbył się na londyńskim Trafalgar Square. Tysiące osób przybyło, aby wysłuchać prelegentów, którzy krytykowali nałożone przez rząd ograniczenia, uderzające w prawa człowieka i wolość słowa.

Przez 3 godziny trwania zgromadzenia policja zostawała w zasięgu wzroku protestujących. Po trzech godzinach służby podjęły się egzekucji zgromadzenia. Powodem było zignorowanie ostrzeżenia o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego i brak maseczek.

Dan Astin-Gregory, jeden z przemawiających na proteście podkreślał  że reakcja na COVID-19 była nieproporcjonalna do zagrożenia spowodowanego chorobą, a ludzie są już zmęczeni podsycaniem strachu i fałszywym przedstawieniem faktów.

Brytyjski rząd wprowadził godzinę policyjną od 22:00 w restauracjach i barach w całym kraju. Podwyższył kary za brak maseczki i kary za łamanie prawa. Wprowadzono również zakaz spotkań w grupach większych niż sześć osób. Co ciekawe protesty mogą być przeprowadzane, jeżeli organizatorzy przedstawią ocenę ryzyka i zachowają dystans społeczny.

Według statystyk w Wielkiej Brytanii w wyniku COVID-19 śmierć poniosło 42 tysiące osób (na prawie 67 milionowy kraj). Anglicy nie godzą się na ograniczenie swobód obywatelskich i po raz kolejny wyszli na ulice, podobne marsze obyły się już kilkukrotnie w Niemczech i raz w Polsce.

W Polsce zbliżamy się do jednego z największych, jak nie największego marszu organizowanego w naszym kraju. Mowa tu o Marszu Niepodległości. Jeżeli covidowe ograniczenia nie zostaną zniesione może się okazać, że znów przyjdzie walczyć Polakom o możliwość uhonorowania rocznicy niepodległości. Co zaplanują nam politycy? Dowiemy się już niedługo.

Źródło

SKOMENTUJ

5-2 =