Powstają ośrodki masowych sczepień w Niemczech. Będą chronione m.in. przez policję

Ruszyła budowa niemieckich ośrodków szczepień. Punkty powstają, ponieważ Unia Europejska ma zakupić szczepionkę przeciwko koronawirusowi, która zostanie rozdysponowana w krajach członkowskich. Niemieccy urzędnicy w obawie przed zniszczeniem punktów planują wyznaczyć służby porządkowe do ochrony masowych obiektów szczepień.

Sześć masowych punktów szczepień. Tyle punktów ma być uruchomione w przeciągu kilku tygodni. Były szef niemieckiej agencji ochrony ludności Albrecht Broemme, na którym spoczywa obowiązek zorganizowania obiektów, zaznaczył, że dopracowania wymagają kwestie bezpieczeństwa. Ochrona masowych ośrodków szczepień może być utrudniona, ponieważ co weekend w dużych niemieckich miastach odbywają się protesty przeciwko szczepieniom i covidowym obostrzeniom.

Albrecht Broemme planuje rozpocząć odpowiednie rozmowy z policją i prywatnymi firmami ochroniarskimi, które miałby się zająć kwestią zapewnienia ochrony.  Broemme pytany o kwestie bezpieczeństwa ośrodków powiedział: "w ośrodkach jest rzeczywiście możliwe, że ludzie sprzeciwiający się szczepieniom lub inni chętni do użycia przemocy mogą powiedzieć: Podpalmy to, ponieważ uważamy, że szczepienia są głupie".

Europejska Agencja Leków, która zajmuje się  dopuszczaniem do obrotu produktów leczniczych w UE i ich kontrolowaniem, obawia się czy do 29 grudnia zdoła wydać zezwolenie na użycie szczepionek. W wyniku tego ogólnokrajowe szczepienie w Niemczech opóźni się o około dwa tygodnie.

W środę Wielka Brytania dała zielone światło dla awaryjnego użycia szczepionki wyprodukowanej przez niemiecką firmę BioNTech i amerykańskiego giganta farmaceutycznego Pfizer, kolejnym krajem, który wyraził zgodę na użycie szczepionek jest Królestwo Bahrajnu.

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

5+1 =