Fala protestów przelała się przez Warszawę [VIDEO]. Polska Policja o starciach z LGBT

Michał Sz., czyli „Margot” jest już w areszcie. Policja postanowiła odnieść się do nagrań z zatrzymania aktywisty.

Zgodnie z narracją polskiej policji, zatrzymana osoba nie jest ofiarą przestępstwa, gdyż do zatrzymania doszło w związku z decyzją sądu. Dodatkowo podkreśla się, że w trakcie czynności Margot była agresywna. Tymczasem społeczność LGBT przelewa się ulicami kraju, stając się coraz bardziej agresywna i wulgarna.

-„Policja wykonała dyspozycję sądu dokonując zatrzymania. W trakcie czynności na Krakowskim Przedmieściu, część uczestników zbiegowiska atakowała i znieważała policjantów oraz niszczyła mienie (radiowóz). Zatrzymano 48 najbardziej agresywnych osób (art. 254 par. 1 KK)”- informował w mediach społecznościowych reprezentujący MSWiA Błażej Poboży.

W związku z protestami i niszczeniem mienia policja zatrzymała 48 osób. Działania służb porządkowych przez zwolenników LGBT, w tym znaną Klaudię Jachirę nazwane zostały „łapanką”

Dlatego policja opublikowała w sieci serię krótkich oświadczeń odnoszących się do zdarzeń z udziałem społeczności LGBT w stolicy. Oprócz oficjalnego stanowiska Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze powołują się na nagrania ukazujące wulgarność  i agresję „ciemiężonych i bezbronnych wyznawców tęczy”.

-"Wśród zatrzymanych są również osoby, które atakowały policjantów, znieważały funkcjonariuszy oraz niszczyły sprzęt nagłaśniający i radiowóz skacząc po dachu i masce pojazdu. Policjanci wielokrotnie, poprzez urządzenia nagłaśniające, wzywali do zachowania zgodnego z prawem" - to treść jednego z postów zamieszczonych na oficjalnym koncie polskiej Policji. 

Sylwester Marczak, czyli rzecznik policji, zdementował również doniesienia o rzekomym uniemożliwianiu kontaktu zatrzymanych z rodziną lub prawnikami. W obronie funkcjonariuszy policji biorących udział w starciach z demonstrantami stanął również Zbigniew Ziobro.

Za co zatrzymano Margot?

"Michał Sz. (uznający siebie za Margot) został postanowieniem Sądu aresztowany m. in. za czyny uwiecznione na załączonym nagraniu. Zatrzymanie przez policję związane jest tylko i wyłącznie z decyzją sądu, bezprawnym i agresywnym zachowaniem ww." - brzmiał komentarz do filmu na Twitterze polskiej Policji.

Źródło

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

8-1 =