"PO-PiS- jedno zło”? Bosak apeluje do wyborców Konfederacji

Krzysztof Bosak twierdzi, że w jego mniemaniu nie ma różnicy kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich w Polsce. Jednych nazywa "jawnymi wrogami", drugich "fałszywymi przyjaciółmi".

Konfederacja wyraźnie nie zwraca uwagi na potężne różnice pomiędzy kandydatami. Pamiętajmy, że zarówno Rafał Trzaskowski jak i Andrzej Duda zdecydowanie prezentują swoje poglądy oraz programy wyborcze.

Karta rodziny, którą za czasów kadencji podpisał Andrzej Duda, to zdecydowanie co innego niż Karta LGBT forsowana przez Trzaskowskiego w stoli Polski. Obecny prezydent opowiadał się za zachowaniem majątku narodowego i repolonizacją niektórych sektorów gospodarki. Jego kontrkandydat i partia z ramienia, której wystartował otwarcie mówią o prywatyzacji. KO idzie z duchem Unii Europejskiej i jej planów stworzenia mocarstwa. Trzaskowskiemu marzy się również włączenie naszego państwa w strefę euro, o czym na razie nie chce słyszeć Duda. W tym zestawieniu nie sposób zapomnieć o kwestii masowej migracji z Bliskiego Wschodu. Jak na razie Polska nie ugina się przed przymusem lokowania uchodźców w naszym kraju. Za polityką otwartych ramion natomiast opowiadała się najpierw Platforma, potem KO od 2018 roku.

Bosak zarzuca obu partiom niesłowność, podkreśla, że ze Zjednoczoną Prawicą łączą ich tylko niewielkie tylko ideologiczne podobieństwa. Zapytany o to komu przekazałby swój elektorat, stwierdził jasno, że apeluje, aby jego wyborcy oddawali swoje głosy świadomie. Nie ma on zamiaru agitować za jedną z opcji.   

„W Konfederacji będziemy trzymać równy dystans i do Andrzeja Dudy, i do Rafała Trzaskowskiego, to taki wybór pomiędzy jawnym wrogiem a fałszywym przyjacielem”.

 

SKOMENTUJ

5×6 =
Darek 07.07.2020 Dart to nie PIS podpisał Traktat Lizboński i pamiętam jak szykanowano Prezydanta Kaczyńskiego na salonach politycznej Warszawki za to że nie chciał podpisać i tego jak mówili że chce zatrzymać postęp.PIS nie miał już władzy więc nie mógł jak mówisz podpisać.Prezydent Kaczynski byl pod ogromną presją klasy politycznej PO. Nawet gdyby nie podpisal nic by tego wtedy nie zatrzymalo bo rzadzili przeciwnicy PIS.Kolejne kłamstwo tylko pytam w imię czego pytam skoro te informacje można naprawdę łatwo sprawdzić.
Tomasz 07.07.2020 1. KO funkcjonuje od 2018 roku, a nie od 2015. 2. Trzaskowskiemu nie marzy się euro w Polsce. Sam mówił, że najpierw należy spełnić warunki wejścia do strefy wspólnej waluty, których Polska nie spełnia. A to, że Polska ma obowiązek przyjęcia euro to wynik ratyfikacji Traktatu Ateńskiego (to na jego mocy Polska weszła do UE). Co więcej - Polacy sami wyrazili zgodę na ten zapis. Referendum ws. członkostwa w UE to tak naprawdę było referendum ws. ratyfikacji owego traktatu. Zatem to nie marzenie Trzaskowskiego - to obowiązek Polski, ale na całe szczęście bez określonego terminu wypełnienia. 3. W 2015 r. ówczesna Premier Ewa Kopacz wynegocjowała bardzo dobre porozumienie dla Polski w kwestii uchodźców. Mianowicie Polska miała przyjąć NIE WIĘCEJ niż 7 tyś osób, TYLKO kobiety i dzieci i TYLKO CHRZEŚCIJAN. Dodatkowo Polska mogła sama przeprowadzić weryfikację tych osób, a nie polegać na danych pozyskanych od innych państw lub z UE.
AntySocial 05.07.2020 Szkoda ze ruch narodowy sie zeszmacił najpierw sprzedał sie Kukizowi potem Korwinowi, ale czego spodziewać sie po Giertychowcach XD W pierwszej turze nie głosowałem w 2 chyba zagłosuje przeciwko Trzaskowskiemu albo wcale.
Dart 05.07.2020 Ma rację. To PiS podpisał traktat lizboński, to PiS zrzekł się suwerenności, to PiS chce by parlament EU miał większe prawa do działania w państwach członkowskich. Jeśli Trzaskowski chce iść z duchem UE tzn, że chce kontynuować dzieło PiS. Obecny rząd może sobie gadać o narodzie. Czyny pokazują, że są bardziej ruPiS niż plPiS. Przypominam, że PiS w paprorgramie "rodzina+" czy tam "rodzina na swoim" miał zadbać o rodziny i z nim i rozmawiać. Zamiast tego oddal iw pierwszym dniu Lewicy komisję ds. rodziny, bo wybory wygrane więc można było zdjąć maskę. Dopiero reakcja Konfederacji i naglosnienie sprawy, ze PiS oddal Lewicy komisję do tego aktywnej członkini lgbt. Zmusiło odebranie komisji. To PiS wyprzedał technologie jak grafen i wyrzucił głownego twórce za to, że nie zgodził się na sprzedał rewolucyjnej technologi. To PiS mówił w 2011, że musimy stawiać na swój węgiel w który jesteśmy bogaci, a po objęciu władzy pozamykali kopalnie by sprowadzać go z Rosji. To PiS stosuje kreatywną księgowość by ukryć prawdziwy dług Polski, który według wszelkich obliczeń zadłużył nas na ponad 60% pkb, a jawnie ja kpodaja na 6 BLN. W skrócie w 4 lata, PiS zadluzyl nas bardziej niz PO w czasie kryzysu. Wyangrodzenai rosna, a mapa sily nabywcza jawnie pokazuje ile te pieniaze sa warte. Doganiamy wschod. Wskazni kubostwa rosnie. Emeryci maja to gdzies, patologia+ nie mysli, a jest elektoratem PiS. ponad 40% spoleczenstwa to emeryci i patusi, ktorzy zawsze bede glosowac na daj+ bo nie mysla dalej niz dzien do przodu