PILNE: Szumowski podał się do dymisji!

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, podał się do dymisji. Informację przekazał podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła się o godz. 15 we wtorek. 

"Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam wszystkie pytania, nigdzie nie znikam. Pozostaję posłem i pozostaję w przestrzeni publicznej [...]. Chciałbym leczyć pacjentów" - wyjaśnił. 

Szumowski zapowiedział, że chciałby wrócić do "wyuczonego zawodu" (jest kardiologiem). 

Minister podkreślił, że rozmowy na temat jego rezygnacji trwały od miesięcy. "Umowa dżentelmeńska między mną a premierem i prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski i choćby zakończyć i wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia" - tłumaczył. 

"Mamy przyrosty, ale mamy też gospodarkę, która funkcjonuje. Dzięki niej będziemy mieli pieniądze na leczenie innych chorób" - zaznaczył w trakcie konferencji.

W ostatnich tygodniach nie brakowało głosów krytyki skierowanych w stronę ministra - szczególnie ze strony opozycji. Koalicja Obywatelska w maju złożyła wniosek o wotum nieufności wobec Szumowskiego.  Chodziło wówczas m.in. o doniesienia "Gazety Wyborczej" o tym, że "ministerstwo - przepłacając i bez sprawdzenia jakości - kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln złotych" na czym miał zarobić instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Szumowskiego.

Co ciekawe, wczoraj ze stanowiska wiceministra zdrowia zrezygnował Janusz Cieszyński, który nie podał jednak powodów swojej decyzji.  

Przypomnijmy, że Szumowski szefem resortu został w styczniu 2018 r., kiedy w ramach rekonstrukcji rządu zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła.

Jak myślicie, kto go zastąpi? 

Źródło

SKOMENTUJ

7-2 =