PILNE: Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem! Co z wyborami?

Prezydent USA, Donald Trump, jest zakażony koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymała również pierwsza dama, Melania Trump. Na wiadomość o zakażeniu błyskawicznie zareagowała giełda - w dół poleciały najważniejsze indeksy. 

Informację za pośrednictwem Twittera przekazał sam Trump. 

Jak podają media, małżeństwo czuje się dobrze i ma pozostać w Białym Domu, gdzie będą dochodzić do zdrowia. Prezydent ma 74 lata, Melania - 50. 

 

"Jak już zbyt wielu Amerykanów w tym roku prezydent i ja jesteśmy w domowej kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa. Czujemy się dobrze, a ja przełożyłam wszystkie najbliższe wydarzenia" - napisała na Twitterze Melania Trump.

Trumpowie zostali przebadani w związku z wykryciem koronawirusa u doradczyni prezydenta, Hope Hicks. Kobieta przebywała na pokładzie tego samego samolotu, którym Donald Trump zmierzał na wtorkową debatę. 

Na ten moment w związku z COVID-19 zmarło w Stanach około 208 tys. osób. Odnotowano również ponad 7 mln przypadków zakażeń.

Co z wyborami?

Już za niewiele ponad miesiąc w USA odbędą się wybory prezydenckie, w których Trump ubiega się o reelekcję. Jego kalendarz na najbliższe tygodnie był więc przepełniony spotkaniami, które prawdopodobnie nie dojdą do skutku. Na 15 października zaplanowała była również kolejna debata. Na razie wiadomo jedynie, że Trump ma dalej wykonywać swoje obowiązki jako prezydent USA, tylko że z kwarantanny.

Pytanie brzmi, czy sytuacja wpłynie na wynik wyborów? 

Źródło

SKOMENTUJ

4×4 =