PILNE: Cała Polska w żółtej strefie! Jakie restrykcje będą obowiązywać?

Od 10 października zasady z żółtej strefy zostaną rozciągnięte na cały kraj (z wyłączeniem powiatów w czerwonej strefie) - podano na trwającej konferencji prasowej. Oznacza to obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, z wykluczeniem m.in. lasów, parków i plaż.

We wszystkich imprezach okolicznościowych będzie mogło wziąć udział maksymalnie 75 osób (żółta strefa) lub 50 osób (czerwona strefa).

W trakcie konferencji premier podkreślił, że noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia. "Tylko w ten sposób uda się uniknąć najgorszego, czyli lockdownu i zapaści służby zdrowia" - powiedział. 

"Liczba dzisiaj dostępnych łóżek to 9500. Przeprowadzamy działania, które spowodują, że zwiększy się liczba dostępnych łóżek o kolejnych kilka tysięcy" - zaznaczył szef rządu, podkreślając, że aktualnie mamy około 60% wolnych łóżek dla chorych na COVID-19. 

Oprócz rozszerzenia obostrzeń z żółtej strefy na cały kraj, ogłoszono również, że 38 powiatów znalazło się w czerwonej strefie. 

 

Przypomnijmy, że dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4280 przypadkach nowych zakażeń.

SKOMENTUJ

9+3 =