Nowa mutacja COVID-19 trafia do kolejnych europejskich państw. Tysiące kierowców ciężarówek spędziło Boże Narodzenie w swoich pojazdach

Restrykcje związane z nową mutacją COVID-19 wykrytą w Wielkiej Brytanii spowodowały liczne utrudnienia dla podróżujących. Tysiące kierowców ciężarówek spędziło święta w korku na granicach Wielkiej Brytanii z powodu zakazu opuszczania i wjazdu z kraju. Nowa mutacja pojawia się w kolejnych krajach europejskich, gdzie ma powodować znacznie większą liczbę zakażeń.  

Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria, to kraje w których odnotowano nową mutację Covid-19. Wcześniej zgłoszono przypadki zakażeń nową mutacją w Danii, Niemczech, Włoszech, Holandii i Australii.

W Madrycie potwierdzone przypadki nowej mutacji dotyczyły trzech krewnych mężczyzny, którzy w czwartek przylecieli z Wielkiej Brytanii, kolejne trzy przypadki są "podejrzane" i zostały poddane odpowiednim testom.

We Francji pierwszy potwierdzony przypadek to mężczyzna, który przyjechał z Londynu 19 grudnia. Mężczyzna, który mieszkał w Wielkiej Brytanii nie miał żadnych objawów i obecnie izoluje się w domu.

W Szwajcarii zweryfikowano trzy przypadki nowego wariantu wirusa. Dwie zakażane osoby to obywatele Wielkiej Brytanii, przebywające obecnie w tym kraju. Tak jak w przypadku Francji, podróżni poddali się kwarantannie. Pomimo pandemii Szwajcaria nie zamknęła stoków narciarskich i wielu turystów licznie je odwiedziło, w tym również turyści z Wielkiej Brytanii. 

Nowa mutacja koronawirusa została wykryta we wrześniu w południowej Anglii. Nowy wariant Covid-19 ma odpowiadać za nagły wzrost zakażeń. Mutacja ma szybko wypierać poprzednie wersje, ponieważ niektóre z badanych wersji zwiększają zdolność wirusa do infekowania komórek. Obecnie nie ma dowodów, że nowa mutacja jest bardziej śmiercionośna, a same szczepionki opracowane w ostatnich miesiącach powinny według ekspertów nadal działać.

Ponad 40 krajów zakazało wjazdu do Wielkiej Brytanii, przez co tysiące kierowców ciężarówek spędziło Boże Narodzenie w swoich pojazdach, czekając na przejazd przez kanał La Manche.

Źródło

SKOMENTUJ

6-2 =
appa 29.12.2020 Jaka groźna mutacja ..?? Wirusy RNA mutują i tu widzimy ze w kierunku większej transmisji !!! Tak się dzieje i dobrze - zwykle jest to proporcjonalne z mniejszą śmiertelnością!! Przestańcie siać panike!