Norweska telewizja kpi z tożsamości narodowej obywateli

Norweska telewizja państwowa po praz kolejny godzi w uczucia narodowe obywateli. W 2015 roku z uwagi na poprawność polityczną jej dziennikarze sprofanowali flagę, w tym roku norweski Dzień Konstytucji promuje kobieta w hidżabie.

Norwedzy 17 maja każdego roku świętują suwerenność narodową, zagwarantowaną przez konstytucję. Dokument został podpisany w 1814 roku i był dla obywateli tego kraju wielkim wydarzeniem. Po latach wojen i okupacji ze strony Duńczyków oraz Szwedów w końcu odzyskali wolność i niezależność. Cieszyli się nią mniej lub bardziej aż do początków kryzysu imigracyjnego.

Muzułmanie kuszeni pokaźnym zapleczem socjalnym i otwartością społeczeństwa w ciągu kilku lat zaczęli terroryzować rodowitych mieszkańców i domagać się coraz większych przywilejów. Efektem tego w 2020 obchody rocznicy podpisania norweskiej konstytucji promuje kobieta ubrana w hidżab. Spot z muzułmanką w roli głównej to dzieło autorstwa dziennikarzy państwowej telewizji NRK.

Reklama wywołała lawinę komentarzy. Norwedzy poczuli się nie tylko zaskoczeni, ale urażeni wydźwiękiem materiału dotyczącego jednego z najważniejszych świąt państwowych w kraju. Pojawiło się wiele pytań o zasadność promowania tradycyjnego muzułmańskiego stroju przy okazji ważnego dla historii Skandynawów dnia.

To nie pierwszy raniący dumę narodową Norwegów popis dziennikarzy NRK. W 2015 roku, w trakcie relacji z obchodów tamtejszego święta flagi doszło do profanacji symbolu narodowego. Pracownicy stacji postanowili usunąć wtedy z norweskiej flagi krzyż, żeby nie godził on w uczucia religijne muzułmanów. 

Źródło

SKOMENTUJ

6×6 =
gość 23.05.2020 Wszystko zło i meszanie narodów robią ci co wywoływali wojny, zrobili staliniz ,hitleryzm a teraz unię, i chcą też depopulacji białej ludności.