Niemcy budzą się z letargu? "Islamizm zagraża nam wszystkim"

Niedawno świat obiegła informacja o tragicznej śmierci francuskiego nauczyciela. Taka wiadomość najwidoczniej wstrząsnęła również niemieckim dziennikiem Bild.

W znanym tabloidzie pojawił się artykuł wzywający Europę do otworzenia oczu -  "Islamizm zagraża nam wszystkim", czytamy. Co ciekawe, autorem tekstu jest Mohammad Rabie.

Francuskiemu nauczycielowi na jednej z ulicy ścięto głowę, ponieważ ten na lekcji rozmawiał z uczniami na temat  karykatury Mahometa. Sprawca ataku, 18-latek czeczeńskiego pochodzenia został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji. 

"Koniec z tym! Nie możemy zwalczać terroru bez nazwania po imieniu, skąd przychodzi: – po pierwsze, islamizm zabija nie tylko we Francji, lecz na całym świecie – po drugie, islamiści nie zabijają w pojedynkę, łączy ich globalna sieć i mają za sobą całe państwa, jak choćby Iran, gdzie obrażanie proroka karane jest śmiercią – po trzecie, radykalni imamowie podżegają młodych muzułmanów przeciw wolności słowa i demokracji, także u nas, w Niemczech", nawołuje Bild.

Niemieckie media oparły się na zbiorczym raporcie sporządzonym w oparciu o dane policji oraz Federalnego Urzędu Kryminalnego. Według raportu, liczba ciężkich przestępstw, których sprawcami są imigranci, jest o wiele wyższa w stosunku do ogółu społeczeństwa. 

Źródło

SKOMENTUJ

2+5 =