Czekają nas masowe szczepienia? Niedzielski: "Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych"

Wizja obowiązkowych szczepień staje się coraz bliższa i realna. Jak ogłosił Pfizer - amerykański koncern medyczny, ich projekt szczepionki na Covid-19 ma aż ponad 90% skuteczności. Ponadto, już w 2021 roku koncern może wyprodukować 1,3 mld dawek.

Głos w sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. W programie Gość Wydarzeń na antenie Polsat News mówił: "Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. [...] Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób".

Co ciekawe, aby dostępność szczepionki "była masowa", szef resortu zdrowia myśli o "wykorzystaniu punktów drive-thru, w których dziś wykonywane są wymazy".

Niedzielski pytany był także o tzw. anty-szczepionkowców oraz ich reakcje na powszechne szczepienie, które jest w planach.

Jak podkreślił minister: "Rozmawialiśmy z premierem z przedstawicielami firmy AstraZeneca. Pytaliśmy o raporty, które mówiły o powikłaniach i efektach ubocznych. Wyjaśnili oni, że te sprawy zostały i na poziomie komisji w Europie, i w USA szczegółowo zbadane. Efekty uboczne nie zostały przypisane działaniu szczepionki. Będziemy stosowali te szczepionki, które przejdą badania kliniczne i będą miały standardowe dopuszczenie. Niesprawdzonych produktów nie wpuścimy na nasz rynek".

Źródło

SKOMENTUJ

3×5 =
Pp 15.11.2020 Tiaaaa. ZADNA obecnie obowiazkowa (lol) szxzepionka nie ma dopuszxzenia i wszystkie sa nadal w fazie 3 lub 4 a sa na polskim rynku i w kalendarzu szxzepien od kilku lat. Szxzepienia sa w zwiazku z tym nielegalne przymus jest nielegalny i ustawa jest tez nielefalna bo stoi w sprzecznosci z KONSTYTUCJA RP.
Qqq 15.11.2020 Powodzenia w tym szczepieniu... Już biegnę po ten cud w strzykawce.