Morawiecki na temat trwających szczepień: "Zaufajmy nauce i medycynie"

27 grudnia w Polsce rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19. Dzień później do kraju dostarczono kolejną partię preparatu - aż 300 tysięcy szczepionek.

"Dzisiaj przyjechało do Polski już 300 tys. dawek i rozpoczynamy dystrybucję, dziś i jutro ruszą do ponad 250 kolejnych szpitali", poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił też, że "trzecia fala wirusa może być groźniejsza niż pierwsze dwie fale, dlatego ta dawka szczepionki  może być jednocześnie dawką nadziei. Mamy do wyboru albo strach, ryzyko, albo nadzieja i bezpieczeństwo".

Premier wielokrotnie już zapewniał, żeby "zaufać nauce i medycynie".

"Najlepsi specjaliści z całego świata pracowali nad szczepionką wiele miesięcy. Szczepionka przeszła fazy badań, które są konieczne po to, by mogła być dopuszczona i została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków. [...] Niech zwyciężą nadzieja i bezpieczeństwo".

Szef rządu dodał także, że "proces jest bardzo prosty. I później zaszczepienie - bo chyba każdy z nas przechodził jakieś szczepienie w życiu, w związku z tym nie trzeba nikogo tutaj szczególnie instruować".

Źródło

SKOMENTUJ

5-2 =