Zabił 51 muzułmanów i wszystko relacjonował w sieci. Brenton Tarrant stanął przed sądem

Atak na meczet Christchurch w Nowej Zelandii relacjonował w mediach społecznościowych. W jego trakcie zabił 51 osób z zimną krwią. Teraz Brenton Tarrant stanął przed sądem, by odpowiedzieć za rzeź na muzułmanach. Jaki wyrok czeka na 29-letniego Australijczyka?

Przed sadem staje Brenton Tarrant, człowiek, który zabił 51 muzułmanów, atakując dwa meczety. Jak sam mówił chciał zabić o wiele więcej osób, dlatego wcześniej odpowiednio przygotowywał się do ataku, m.in. używając drona skanującego teren i przygotowując odpowiednie mapy. Mężczyzna podkreślał, że zabijał wyznawców islamu, aby zwrócić uwagę na zagrożenia płynące ze strony tej religii dla Zachodu.

Na sali sądowej oprócz oskarżanego znalazły się osoby, które przeżyły atak na meczet oraz rodziny osób zabitych w czasie ataku. Mężczyzna nie wykazywał skruchy, niewzruszenie patrząc prosto w oczy niedoszłym ofiarom i rodzinom ofiar. W akcie oskarżenia prokurator Barnaby Hawes podkreślała, że Australijczyk planował zabicie większej liczby osób, o czym sam mówił po zatrzymaniu oraz chciał spalić islamskie świątynie.

W piątek 15 marca 2019 roku Brenton Tarrant otworzył ogień do osób, które modliły się w meczecie Masdżid Al-Nur w Christchurch. W takcie tego ataku zabił 43 osoby, następnie udał się do  drugiego meczetu Masdżid Linwood, gdzie zabił kolejne 7 osób. Zamach był przez niego transmitowany za pośrednictwem dwóch platform - Facebooka i Twittera.

W planach mężczyzny był atak na kolejny meczet, lecz wcześniej został zatrzymany i oskarżony o morderstwo 51 osób, próbę zabicia kolejnych 40 osób oraz działalność terrorystyczną. Za masowe morderstwo grozi mu dożywocie bez możliwości wcześniejszego ubiegania się o zwolnienie z więzienia.

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

1×1 =
Marcin 01.09.2020 Mam ten film na kompie.
Michał 29.08.2020 Niech zdycha w więzieniu śmieć. Religia jaka by nie była, nie sprawia ze ktoś zasługuje na śmierć. Pokój wszystkim którzy zginęli.
KATOLIK 29.08.2020 chwała mu za to co zrobił <3 niech wiedzą,że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie
Michał 28.08.2020 Brawo dla niego oby więcej takich ludzi było jak on... kiedyś władza się obudzi jak już będzie za późno jak muzułmanie przejmą władze
vcfgnf 28.08.2020 Gość zabił ale to nie oznacza że nie wie co z tym światem się dzieje. Muzułmanie niszczą ziemię. Nawet siebie samych mordują. Ksi,ążka koran miesza im w głowach i potem mordują. Przykładów nie trzeba podawwać.
mkm 27.08.2020 cześć i chwała bohaterom