Kolejny samozwańczy prezydent Polski. Włodzimierz Korab-Karpowicz i jego orędzie

"Prawie kandydat" do fotela prezydenta Gliwic ogłosił się prezydentem Polski. Profesor Włodzimierz Korab-Karpowicz, bo tak nazywa się kolejna samozwańcza głowa państwa, w styczniowych wyborach miejskich startował z ramienia Konfederacji. Urzędnik w każdej chwili gotowy jest przejąć władzę w kraju.

Na początku sierpnia na platformie YouTube, na kanale „Najjaśniejsza Rzeczpospolita Królestwa Polskiego” pojawiło się orędzie prof. Koraba-Karopowicza. W trakcie przemówienia wspomina on o niestabilności politycznej i zatraceniu wartości, które przyniosło Polsce 30 lat demokracji. Tym argumentuje konieczność porzucenia panującego ustroju, na rzecz połączenia monarchii i parlamentaryzmu. Za pełną nazwę kraju prezydent in spe uznaje „Najjaśniejszą Rzeczpospolitą Królestwa Polskiego”.

Twierdzi, że został wybrany z 99 kandydatów na sejmie walnym i reprezentuje alternatywę dla zawodnego systemu.  Brakuje nam „królewskości” i „szlachetności” , dlatego Korab-Karpowicz jest gotowy przejąć władzę w każdym momencie. Andrzej Duda może czuć spokojny, bo w razie destabilizacji on się wszystkim zajmie…

– "Chciałbym powiedzieć, że w żaden sposób nie chciałbym umniejszać godności ostatnio wybranego w wyborach demokratycznych prezydenta Andrzeja Dudy. (…) Mój wybór oznacza, że jest osoba, która w sytuacji dużej niestabilności politycznej w Polsce, opierając się na trochę innych wartościach niż sama demokracja, potrafi w razie czego, tę władzę w Polsce przejąć" - powiedział w orędziu. 

Samozwańczy prezydent „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Królestwa Polskiego”, urodził się w Gliwicach. W styczniowych, przedterminowych wyborach na prezydenta miasta, pomimo wsparcia szefa partii (Krzysztofa Bosaka) nie zebrał wystarczającej liczby głosów, aby znaleźć się na kartach wyborczych. Profesor Uniwersytetu Opolskiego i były wiceprezydent Gdańska chciał, żeby w Gliwicach powstała  „Dolina Krzemowa”, albo „drugi Dubaj”, niestety mieszkańcy nie zaufali mu na tyle, aby mógł spełnić swoje postulaty.

Orędzie kolejnego samozwańczńczego Prezydenta

Krzysztof Bosak wspiera Włodzimierza Koraba-Karpowicza przed wyborami w Gliwicach

Źródło

SKOMENTUJ

7+3 =