Kolejny islamski atak na francuskich obywateli. Trzy osoby zmarły po ataku nożownika w Nicei

W czwartkowy poranek w Bazylice Notre-Dame w Licei doszło do wstrząsającego ataku. Napastnik zabił trzy osoby w tym dwie kobiety i mężczyznę. Trwa śledztwo w sprawie „zabójstw powiązanych z organizacją terrorystyczną”.

Pierwszą osobą, która stałą się ofiarą niepohamowanego ataku była 60-letnia kobieta. Napastnik miał ściąć kobiecie głowę lub podciąć jej gardło. Druga ofiarą był mężczyzna, który na co dzień opiekował się świątynią, który też zmarł na miejscu po ataku napastnika. Trzeciej ofierze 44-letniej kobiecie udało się uciec z kościoła, ale zmarła w wyniku poniesionych ran.

Śledztwo jest prowadzone pod kątem zabójstw powiązanych z organizacją terrorystyczną. Przestępca, który dokonał ataku na świątynie, został postrzelony przez funkcjonariuszy francuskiej policji w ramię i trafił  do szpitala. Prokurator podał, że napastnikiem jest urodzony w 1999 roku Tunezyjczyk, Brahim Aouissaoui, który przybył do Europy 20 września przez Lampedusę. Na miejscu zdarzenia znaleziono przy nim Koran. 

Według Burmistrz Nicei, Christian Estrosi, mężczyzna miał kilkakrotnie powiedzieć „Allahu Akbar”, podczas zatrzymania. Burmistrz Nicei tak skomentował zatrzymanie mężczyzny: ''Mamy dwie osoby zabite w kościele… i trzecią osobę, która była w barze naprzeciw kościoła, w którym się schroniła'' - powiedziała Estrosi. „Wystarczy… musimy usunąć ten islamofaszyzm z naszego terytorium”.

To już kolejny atak na francuskich obywateli w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Wcześniej 47-letni Samuel Paty, nauczyciel historii, został ścięty przed liceum po pokazaniu karykatur klasowych, w tym jednego z proroków Mahometa. Prezydent Francji zapowiedział, że będzie działa w celu wykorzeniania islamskiego ekstremizmu, poprzez zamykanie meczetów i organizacji, które nawołują do przemocy i radykalizmu.

SKOMENTUJ

7-1 =