Niemcy: syryjscy imigranci skazani za zbiorowy gwałt na 18-latce. Proces trwał ponad rok

Jedenastu mężczyzn, głównie syryjskich migrantów, zostało skazanych w czwartek w niemieckim sądzie. Proces w sprawie zbiorowego gwałtu na 18-letniej dziewczynie wywoływał w Niemczech liczne kontrowersje i spory o system migracyjny w kraju.

Do zbiorowego gwałtu na 18-letniej dziewczynie doszło we Fryburgu. Dziewczyna uczestniczyła w dyskotece, gdzie otrzymała tabletkę Ecstasy, a następnie po wyprowadzeniu dziewczyny z dyskoteki została zgwałcona przez kilku mężczyzn. Jeden z oskarżonych, który zainicjował gwałt wrócił do dyskoteki po zgwałceniu dziewczyny po kolejnych mężczyzn, którzy również zgwałcili ofiarę.

 

Decyzją sądu we Fryburgu 10 oskarżonych zostało skazanych na pięć i pół roku więzienia. Mężczyźni mieli od 18 do 30 lat, a większość z nich była pochodzenia syryjskiego. Jedna osoba została skazana za brak pomocy. Oskarżeni twierdzili, że seks odbywał się za zgodą, sąd jednak odrzucił ich argumentację.

Według raportu BKA z 2019 roku, liczba gwałtów i usiłowania gwałtu w Niemczech wzrosła o 21 procent – z 2 706 przypadków w 2017 roku, do 3 261 w 2018 r. Wśród blisko 102 tys. ofiar ciężkich przestępstw, przynajmniej jednym podejrzanym był imigrant, nieco ponad 46 tys. to obywatele Niemiec, tj. o 19 proc. więcej niż w roku 2017.

Źródło

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

7+9 =