Ostre słowa Bidena: "Od Białorusi po Polskę, Węgry i wzrost totalitarnych reżimów na świecie"

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zbliżają się wielkimi krokami. Już 3 listopada z Donaldem Trumpem zmierzy się kandydat Demokratów - Joe Biden. 

W czwartek wieczorem, kontrkandydat Trumpa wziął udział w spotkaniu w formacie "Townhall", transmitowanym na antenie telewizji ABC. Mężczyzna odpowiadał w nim na pytania wyborców. 

Odpowiadając na jedno z pytań publiczności, które dotyczyło polityki zagranicznej USA w czasie rządów Trumpa, Biden skrytykował działania obecnej administracji: "Iran jest bliżej zbudowania bomby atomowej. Korea Północna ma więcej bomb atomowych i rakiet do ich przenoszenia. Nasi sojusznicy z NATO publicznie mówią, że nie mogą na nas liczyć".

W swojej odpowiedzi, Biden wymienił Polskę, zestawiając ją z Białorusią: "NATO jest narażone na pęknięcie, ponieważ [sojusznicy] mają wątpliwości, czy naprawdę tam jesteśmy. Widzisz, co się dzieje, od Białorusi po Polskę, Węgry i wzrost totalitarnych reżimów na świecie. Obecny prezydent popiera wszystkich zbirów na świecie. Wysyła miłosne listy do koreańskiego dyktatora i nie jest w stanie zganić Putina". 

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Źródło

SKOMENTUJ

5-2 =