Jarosław Kaczyński wspomina o emeryturze. Premier odpowiada: "Mam nadzieję, że tak tylko sobie zażartował".

Parę dni temu 71-letni Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat swojej przyszłości w polityce. Tym samym zapowiedział, że wystartuje na prezesa Prawa i Sprawiedliwości po raz ostatni. 

"Jeżeli tylko COVID minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował, ale na pewno ostatni raz - powiedział prezes PiS", powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że "warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat". "To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej - to byłaby decyzja partii, w której jest teraz dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby mnie doskonale zastąpić", dodał.

Tak się składa, że kadencja prezesa partii trwa 4 lata, a Kaczyńskiemu tyle brakuje do "wieku kanonicznego".

Jak na tę wypowiedź zareagował premier Mateusz Morawiecki? Jak poinformował w rozmowie z "Rz", będzie "gorąco namawiał prezesa, by to nie był ostatni raz, by nadal integrował i wytyczał kierunki działania Zjednoczonej Prawicy". 

"Prezes Jarosław Kaczyński był, jest i pozostanie gwarantem naszej skuteczności i jedności", podkreślił Morawiecki, dodając przy tym, że "ma nadzieję, że [prezes] tak tylko sobie zażartował" mówiąc o przejściu na emeryturę w wieku 75 lat.

Zdjęcie: Flickr

Źródło

SKOMENTUJ

1×3 =