Irański ajatollah na Twitterze o szczepionkach: "Absolutnie nie możemy im ufać". Wpis usunięto

Temat wokół szczepionek przeciwko Covid-19 szybko nie ucichnie. Preparat, niezależnie czyjego producenta, wzbudza kontrowersje oraz obawy na całym świecie.

Zdanie na ten temat zabrał także irański ajatollah, Ali Chamenei. Jest on najwyższym przywódcą duchowo-politycznym w kraju. 

W piątek na Twitterze umieścił wpis, w którym napisał: "Zabrania się importowania szczepionek wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Absolutnie nie możemy im ufać. [...] Niewykluczone, że chcą zakazić inne narody". 

Przywódca dodał, że "francuskie szczepionki również nie są godne zaufania". 

Wpis został usunięty z portalu. Na profilu irańskiego ajatollaha znalazła się informacja, że "ten tweet nie jest już dostępny, ponieważ złamał zasady Twittera".

Jak przekazał rzecznik Twittera, wpis irańskiego przywódcy "wyraźnie naruszył politykę dotyczącą wprowadzających w błąd informacji o COVID-19".

W grudniu Twitter ogłosił środki, które mają zwalczać potencjalnie "fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje" o szczepionkach przeciwko Covid-19.

"Właściciel konta będzie musiał usunąć tweeta naruszającego zasady, aby odzyskać dostęp do swojego konta", wyjaśniono.

Źródło

SKOMENTUJ

2×1 =
Piotr 14.01.2021 Wszystkie szczepionki WSZYSTKIE nawet te na grype czy polio zawieraja skladniki pochodzenia wieprzowego lub ww skladniki byly uzyte w procesie produkcji. Tak wiec drodzy muzulmanie: jesli byliscie na cos szczepieni to nici z raju.