Franczyzobiorca McDonald's oskarżony przez muzułmankę o dyskryminację

Diamond Powell, 28 letnia kobieta z Baltimore, pracownik McDonald's w Maryland (USA), oskarżyła menedżerów i współpracowników o molestowanie seksualne  i dyskryminację religijną po tym, jak przeszła na islam.

Diamond Powell, która pracowała dla franczyzobiorcy jednej z restauracji McDonald's, twierdzi, że głównym powodem dyskryminacji było jej przejście na islam w lutym 2017 roku. Warto dodać, że kobieta nosiła hidżab (religijne nakrycie głowy) w pracy i modliła się pięciokrotnie w miejscu pracy zgodnie z islamską tradycją.

Według pozwu wystosowanego przez kobietę główny dyrektor zabronił kobiecie modlić się w pustym, spokojnym miejscu na lotnisku, a skierował ją do brudnego magazynu, ta jednak zdecydowała się kontynuować modlitwę przed restauracją, co spowodowało wprowadzenie zakazu modlitwy w czasie pracy przez dyrektora.

Według Diamond Powell, pracodawca zmusił ją do wyboru między kontynuacją zatrudnienia w McDonald's, a zakończeniem praktyk religijnych. Dalej w pozwie, kobieta oskarża menadżerów i współpracowników o molestowanie seksualne w pracy, które objawiało się między innymi uwagami o charakterze jednoznacznie seksualnym ze strony kierownika zmiany i pytaniami ze strony współpracowników o to czy jest dziewicą.

Podczas konferencji prasowej Powell powiedziała:

''Żadna muzułmanka nigdy nie powinna doświadczyć tego, przez co przeszłam i mam nadzieję, że ten pozew pomoże innym muzułmankom''.

W odpowiedzi na pozew Isaac Green, właściciel restauracji  wystosował oświadczanie w którym możemy przeczytać:

''Jesteśmy dumni z naszej różnorodnej siły roboczej i stosujemy zasady zapewniające przyjazne miejsce pracy i szanując miejsce, jakiego pracownicy mogą potrzebować ze względów religijnych''.

Ponadto właściciel zapowiedział, że firma po głębokiej analizie pozwu odpowie na zarzuty. Kobietę w oskarżeniu wspiera muzułmańska grupa prawników z Council on American-Islamic Relations

Źródło

SKOMENTUJ

3+5 =